Bariyer Sistemi

Turnike ve Bariyer Sistemleri

Kontrol sistemi tarafından yönlendirilen turnike ve bariyer sistemleri giriş çıkışın yoğun olduğu  hastane, okul, fabrika, otopark gibi büyük işletmelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. İstenmeyen kişilerin ve araçların giriş çıkış yapmasını  önlemek için kullanılan turnike ve bariyer sistemleri güvenlik sağlamaktadır. Personel Devam Kontrol Sistemi, Kartlı Geçiş ve Ziyaretçi Takibi gibi birçok sistem ile entegre çalışabilmektedir.

Yoğun insan trafiğinin yaşandığı yerlerde giriş-çıkışların denetim altına alınmasını sağlayan turnike ve bariyer sistemleri, geçiş kontrolü yapılmasını sağladığı için belirli noktalardan yalnızca istenen yetkili kişilerin geçmesi için de uygun seçimdir. Ayrıca estetik tasarımları ile şık bir şekilde istenen her yerde kullanılabilirler.
Geçişin belli bir düzen dahilinde yapılması, yoğun insan trafiğinin kaosa dönüşmemesi için ideal seçim olan turnike kontrol sistemleri denetimi kolaylaştırır. Mikroişlemci tabanlı olan turnike geçiş sistemlerinden tek seferde yalnızca bir kişi geçebilir. Bilgisayara direk bilgi aktarımı yapan turnike, bu şekilde elde edilen verinin kayıt altına alınmasına da olanak tanır.
Turnikelerin üzerinde denetimin bir üst seviyeye çıkartılması için kart okuyuculara ilave olarak parmak izi okuyucu veya biyometrik oyucular entegre edilebilir. Otomatik veya manuel olarak düşen turnike kolları ve ışıklı göstergeler bulunmaktadır. Elektromekanik yapılı bu turnike geçiş sistemleri stadyumlardan metrolara, plazalardan alışveriş merkezlerine, fabrikalardan hava limanlarına kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.